Çandarlı

Çandarlı için 21 Kişi Online

İletişim   |   + Tesis Kayıt

Çandarlı Tatil

Çandarlı Hakkında
Çandarlı Kaleönü Plajı
Çandarlı Gezilecek Yerler
Çandarlı Denizköy
Çandarlı Plajları
Çandarlı Nerede
Çandarlı Tatil
Çandarlı Yapılması Gerekenler
Çandarlı Pitane Antik Kenti
Çandarlı Ne Yenir Ne İçilir
Çandarlı Konaklama
Çandarlı Kalesi
Çandarlı Alışveriş
Çandarlı Ne Zaman Gidilir

 

İzmir, Dikili'nin tarihi kalesi ve mavi bayrak ödüllü plajıyla bilinen köşesi Çandarlı, tarih ve denizle iç içe ekonomik bir tatil geçirmek isteyenler için oldukça uygun bir seçenek. Yılın tüm sezonlarında diğer turistik beldelere göre daha sakin olan Çandarlı, dinlenmek isteyenler için de ideal. 

Çandarlı Sahil Genel Görünüm

İlk bakışta yarımadayı andıran doğal liman kısmıyla ve ihtişamlı kalesiyle dikkat çeken şirin tatil beldesi, tarihi ve doğal güzelliklerle çevrili. Çandarlı'nın girişinde yer alan, kenti, sahil kısmını ve denizi tepeden gören Cennet Tepe, muhteşem manzarasına ek olarak piknik için de tercih edilen doğayla iç içe bir nokta. 

Yarımadayı andıran, liman kısmındaki Çandarlı Kalesi'nin tarihi ise Cenevizlilere kadar uzanıyor. Kare plan üzerine kurulu olan kale, günümüze kadar bozulmadan gelmeyi başarmış, en sağlam tarihi kalelerden biri. Kaleönü plajı, isminden de anlaşılabileceği gibi Çandarlı Kalesi'nin önünde bulunan, mavi bayrak ödüllü, beldenin en popüler plajı. Aynı bölgede yer alan ve kadın savaşçılar olarak bilinen Amazonlar'ın kurduğuna inanılan antik kent Pitane'den geriye ise günümüzde oldukça az kanıt kalmış durumda. 

Çandarlı Kalesi 

Bölgede konaklama seçenekleri genellikle sahil kısmında toplanıyor ve çoğu uygun fiyat seçeneklerine sahip. Denize sıfır veya denize yürüme mesafesinde yer alan Çandarlı otelleri, çoğunlukla orta büyüklükte. Çandarlı otelleri dışında bölgede en çok rastlanan konaklama alternatifleri ise Çandarlı motelleri, Çandarlı pansiyonları ve Çandarlı apartları

Çandarlı'nın liman kısmında otel, motel, pansiyon, apart ve yazlıklarla birlikte restoran, kafe ve bar seçenekleri bulunuyor. Dünya ve Türk mutfaklarının popüler lezzetlerini sunan restoranlara ek olarak Çandarlı'da, geleneksel Ege lezzetlerini servis eden işletmeler de mevcut. Ayrıca bölgede sık sık kafe ve barlara rastlamak mümkün. Bu Konuya Toplam 0 Yorum Yapılmıştır.   

Ad : Soyad :
E-Mail : Şehir :
Ülke :      
Başlık :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :     Değiştir                  
 

Henüz Yorum Yapılmamış.


Hakkımızda Nasıl Çalışıyoruz İnsan Kaynakları Gizlilik-Güvenlik Yasal Uyarı KvKK